• DUYURU

1. Forum'a giri yapt覺覺n覺z halde konular覺 g繹remiyorsan覺z Profil Alan覺n覺zdaki eksiklileri tamamlaman覺z gerekmektedir.

Ayr覺ca Browser覺n覺zdan Ge癟mii ve erezleri muhakkak online olmadan 繹nce bir kereliine temizleyin..

Profilinizi G羹ncellemek i癟in BURAYI TIKLAYIN

.

• Amat繹rbal覺k癟覺 zel Arama Motoru
    G繹sterilen Sonu癟lar 1 to 8 of 8
      Kay覺tl覺 Kullan覺c覺
      ye No..........: 10459
      襤sim...............: ramazan
      Kan Grubu.....: O RH(+)
      Meslek...........: esnaf
      ehir..............: ?stanbul
      Kat覺lma Tarihi
      21-08-2015
      Ya.................
      46
      Mesajlar.........
      56

Standart Burhaniye rendeydim, haftaya yine orday覺m...

gectigimiz haftasonu vesile oldu oren'e gittim... mukemmel yer; vicik vicik degil, ayvalik gibi ortalik kebapcidan gecilmez kucuk istanbul degil...
      denize bile girmedim, ilk firsatta once karinca deresinde kopru altinda olta attim, 2-3kucuk balik tuttum (bi de benim soyle bir sorunum var; ben en acemi oldugum icin NE TUTTU?UMU DA B?LM?YORUM)
      aksam iskelede bir balik malzemecisi buldum. sordum sorusturdum; sulunez ile deniz dip takimi verdi... bir sey bulamadim ama herkes sikayetci idi; bir ihtiyar iki gundur balik yok be yavrum dedi...
      ertesi gun direk denizle derenin birlestigi agiza gittim ve gercekten guzel bir yer buldum...
      tuttum biraktim bir kac...
      dikkat ettim aksam olunca balik kesiliyor yadabana oyle gelmis olabilir ama iki gunde de gunes batmaya yakin balik vurmuyor...
      haftasonu tekrar gidecegim... ordan izmir, ordan manisa sarigol (akhisar)...

onerisi olan varmi diye sorayim dedim...
      bir de bugun istoca gittim ve lrf icin ekipman aldim...
      simano 10 makina, 2,4 kirma olta 1-10 atarli imis... silikonlar jigler filan derken 400 liradan oldum ayak ustu... bilmedigim icin oradaki kisiye danisarak aldik haliyle (AMA KABAHAT S?Z?N ARKADA?LAR; FORUMDA YAZDIM NED?R NASILDIR D?YE CEVAP YOK) neyse adamcagiz takmayi atmayi filanda gosterdi... yolda usta bir balikci arkadasim aradi... anlattim heyecanimi gorunce 'sende ne merakliymissin arkadas, herseye saldiriyorsun 2 aya kalmaz bizi gecersin' diye takildi... hos daha dugum atmayi ogreniyorum internetten ama...
      artik bakacagiz...
      tesekkurler

Administrator LeVrEkCi's Avatar
      ye No..........: 10
      襤sim...............: Nihat
      Kan Grubu.....: A RH(+)
      Meslek...........: Dekarasyon
      ehir..............: 34 襤stanbul
      Kat覺lma Tarihi
      21-12-2005
      Ya.................
      48
      Mesajlar.........
      40,443

Standart ?lgi: burhaniye 顤endeydim, haftaya yine orday?m...

10 atarli degilde keske 40 a kadar atarli alsaydin.sorupta cevaplamadiysak hata bizde gercekten haklisin kusura bakma..lrf takimlar cok etkili avlar yapabiliyor,sansin varsa buyuk baliklarda denk gelebilir.rf icin kucuk balik avcisidir derler ama bana buyuk balikta denk geldi.simdiden sana rastgele.

Kay覺tl覺 Kullan覺c覺
      Kat覺lma Tarihi
      21-08-2015
      Ya.................
      46
      Mesajlar.........
      56

eh almis oldum bir kere... videolar filan seyrediyorum internette; egitim amacli...
      fakat N?HAT DOSTUM, forumda lrf ile ilgili bir baslik veya aciklama bulamadim; belki ben beceremedim ama lrf olarak arama yaptiriyorum bir sey cikmiyor...
      buyuk balik yakalamak icin ne yapmak gerek?.. daha buyuk jigler veya silikonlar-igne kombinasyonlarimi gerekli?...
      satin aldigim kisi, dere-gol deniz icin uygun olan bir seyler verdi... ancak halimi de gorunce en fazla 5 gramlik jig vermeye razi oldu... ben saldiriyorum koca kocalarina
      'sen git bir basla bakarsin sonra' dedi...
      birde lrf nin (tabi digerlerininde) en acemiler icin balik avlama surecinin anlatilmasi gerektigini dusunuyorum...
      mesela aklima takilan, dibi buldugumuzu anlamanin yollari var midir?...
      lrf icin jige hareket verme yollari nelerdir?...
      vb...
      Son d羹zenleme haseremarket taraf覺ndan 16-09-2015 10:57 de yap覺ld覺..

Kat覺lma Tarihi
      21-12-2005
      Ya.................
      48
      Mesajlar.........
      40,443

LRF (Light Rock Fishing) teknigi - Amator Balikci

ustteki linkte bir video var,bende lrf yi o videodan ogrendim,lrf den cok ben at cek rapala avini daha verimli buluyorum.
      at cek ile rapalayla gecen sene 3 tane levrek tuttum 2 si 2kg 1 i 3 kg ustuydu.
      okuma vsystem kamis ve shimano makine ile avlaniyorum.ip cok onemli,uzaga atis icin 0.16 ip kullandim simdiye kadar.ip ne kadar ince olursa o kadar uzaga atabiliyorsun.levrek denk geldimi kalama vere vere cekecegin icin ipin inceligi cok onemli olmuyor.is sakinlige ve ustaliga kaliyor.
      lrf de akinti yoksa dip yapman kolay ama akinti varsa dibi zor anlarsin.aksiyon olarak videolarda gormussundur ufak ufak hareketler yapacaksin.
      at cek rapala avlarinda ben aksiyona pek inanmiyorum,onemli olan iyi yuzen rapalan olsun.rapalanin kalitesi,rengi bence cok onemli degil.ayni yerden 2 arkadas at cek yaptik,bende cinden getirttigim 2 liralik rapala yanimdaki arkadasta pahali marka rapalalar vardi.ben kiyidan ilk kez atcek yapiyordum arkadas bu isin kompedani olmus (balik and ozan isimli uyemiz)biri.ben 3 kg luk levregi aldim o kepceye aldi
      1. sart:avlandigin yerde balik varsa tutarsin yoksa ne atarsan at tutamazsin.
      2.sart:kismetin olacak arkadas
      3.sart:az da olsa isi bileceksin ki 1.ve 2 .sart ise yarasin.
      4.sart:kamis,makine ve ip bu ise uygun olacak.
      bu arada kepcesiz cikmam abi yi kendine sart edineceksin.hersey yolunda gider 3 kg luk bir levrek gelir yanina kadar getirirsin ama kepcen yoksa gidisini seyredebilirsin.
      sabah gun agarirken ve aksam gun batmaya yakin insanlarin yuzmedigi teknelerin gecmedigi,kayalara yakin yerleri tercih edeceksin.denizin az bulanik olmasi veya dalgali olmasi daha avantajlidir.ruzgari arkana alip atis yapacaksin ki daha uzaga atabilesin.

Kay覺tl覺 Kullan覺c覺
      Kat覺lma Tarihi
      21-08-2015
      Ya.................
      46
      Mesajlar.........
      56

ustteki linkte bir video var,bende lrf yi o videodan ogrendim,lrf den cok ben at cek rapala avini daha verimli buluyorum.
      at cek ile rapalayla gecen sene 3 tane levrek tuttum 2 si 2kg 1 i 3 kg ustuydu.
      okuma vsystem kamis ve shimano makine ile avlaniyorum.ip cok onemli,uzaga atis icin 0.16 ip kullandim simdiye kadar.ip ne kadar ince olursa o kadar uzaga atabiliyorsun.levrek denk geldimi kalama vere vere cekecegin icin ipin inceligi cok onemli olmuyor.is sakinlige ve ustaliga kaliyor.
      lrf de akinti yoksa dip yapman kolay ama akinti varsa dibi zor anlarsin.aksiyon olarak videolarda gormussundur ufak ufak hareketler yapacaksin.
      at cek rapala avlarinda ben aksiyona pek inanmiyorum,onemli olan iyi yuzen rapalan olsun.rapalanin kalitesi,rengi bence cok onemli degil.ayni yerden 2 arkadas at cek yaptik,bende cinden getirttigim 2 liralik rapala yanimdaki arkadasta pahali marka rapalalar vardi.ben kiyidan ilk kez atcek yapiyordum arkadas bu isin kompedani olmus (balik and ozan isimli uyemiz)biri.ben 3 kg luk levregi aldim o kepceye aldi
      1. sart:avlandigin yerde balik varsa tutarsin yoksa ne atarsan at tutamazsin.
      2.sart:kismetin olacak arkadas
      3.sart:az da olsa isi bileceksin ki 1.ve 2 .sart ise yarasin.
      4.sart:kamis,makine ve ip bu ise uygun olacak.
      bu arada kepcesiz cikmam abi yi kendine sart edineceksin.hersey yolunda gider 3 kg luk bir levrek gelir yanina kadar getirirsin ama kepcen yoksa gidisini seyredebilirsin.
      sabah gun agarirken ve aksam gun batmaya yakin insanlarin yuzmedigi teknelerin gecmedigi,kayalara yakin yerleri tercih edeceksin.denizin az bulanik olmasi veya dalgali olmasi daha avantajlidir.ruzgari arkana alip atis yapacaksin ki daha uzaga atabilesin.[/QUOTE]

himm... bende bugun dusundum kepce lazim olurmu yoksa yanimda fazlalik yapan bir sey daha mi tasirim diye... dusunme sebebim de dun takimi aldigim kisi oltanla baligi havaya kaldirmamaya calis*tasima, kenara surukle demesiydi... oltayi kirabilirmisim... fakat kayalik ve iskele gibi yerlerde zaten suruklemek mumkun degil diye dusunurken kepceyi dusunmeye baslamistim..
      bir kepce alayim...

tesekkurler

Kay覺tl覺 Kullan覺c覺
      Kat覺lma Tarihi
      21-08-2015
      Ya.................
      46
      Mesajlar.........
      56

videodaki kisi kayaliklardan atiyor... takmadan calisabiliyor... ben hep takarim diye dusunuyorum. ama kol-olta koordinasyonlarini takip ettim. attiktan 3-4 saniye sonra aksiyon veriyor...
      bu adam dibi biliyor da mi veriyor yoksa hissettigi icin mi...
      hos oyle ekran basindan ne desek bos, pratik herseye cevap olur...
      birde,
      ben biraz obsesiv bir tipim... bir seye merak sardim mi, tum zihnim onunla mesgul oluyor. su siralar surekli aklimda balik, olta igne dugum filan... arabada giderken balkonda otururken filan...
      eskiden felsefi metinleri dusunur, sonuclar cikarirdim... istem disi zihnime doluyor...
      Son d羹zenleme haseremarket taraf覺ndan 16-09-2015 12:05 de yap覺ld覺..

Kat覺lma Tarihi
      21-12-2005
      Ya.................
      48
      Mesajlar.........
      40,443

Al覺nt覺 Orjinal G繹nderi : haseremarket Mesaj覺 G繹r羹nt羹le
      videodaki kisi kayaliklardan atiyor... takmadan calisabiliyor... ben hep takarim diye dusunuyorum. ama kol-olta koordinasyonlarini takip ettim. attiktan 3-4 saniye sonra aksiyon veriyor...
      bu adam dibi biliyor da mi veriyor yoksa hissettigi icin mi...
      hos oyle ekran basindan ne desek bos, pratik herseye cevap olur...
      birde,
      ben biraz obsesiv bir tipim... bir seye merak sardim mi, tum zihnim onunla mesgul oluyor. su siralar surekli aklimda balik, olta igne dugum filan... arabada giderken balkonda otururken filan...
      eskiden felsefi metinleri dusunur, sonuclar cikarirdim... istem disi zihnime doluyor...
      av yaptigin yerin dip yapisini bilmek buyuk avantajdir,
      benim tekneyle av yaptigim merada 35 yildan fazla av yapiyorum,hem dalis yapiyorum hem olta atiyorum.nerede ne kaya var,nerede oyuk var,derinlik ne kadar cok iyi biliyorum.boyle oluncada otomatikman takmalar azaliyor.
      kayalardan atarken derinlik fazla degilse zaten balik varsa lrf takimi atip 2-3 saniye sonra cekmeye baslasanda o balik gelecektir.kumluksa dibi bulup durdugu yerde biraz hareket ettirip sonra cekebilirsin.
      bu hastalik oyle bir hastalikki iflah olamazsin artik.hele birde buyuk bir balik cektinmi yandin bittin
      ben oturdugum yerde otururken benim meradan gelebilecek tum telefonlari yasakladim.kimse beni aramasin balik var demesin dedim.1 lufer yada levrek haberi bende heyecan yaratiyor,ise eve kimseye konsantre olamiyorum.o dakikadan itibaren nasil giderim derdi basliyor.Allah yardimcin olsun ne diyeyim

Kay覺tl覺 Kullan覺c覺
      Kat覺lma Tarihi
      21-08-2015
      Ya.................
      46
      Mesajlar.........
      56

ya arkadaslar bir sorun var... boyle malzeme filan almaya baslayinca araba bagaji dolmaya basladi... yarin seyahate cikiyorum.. coluk cocuk bavul koyacak yer yok...bit toparlma yapmam gerekecek...
      birde lrf icin alidigim kamis iki parcali, yanlamasina bagaja sigmiyor... dusunuyorum belki dikine bantla filan tavana tuttururum; yarin gunduz gozu bakacagim...

orene gidiyorum... orada deniz ve dereagzini sevdim bir onceki haftadan... ardindan bayram suresince manisa sarigol; orada iki baraj varmis avsar ve bilmem ne... sonra izmire gececegim... orayi bilmiyorum deniz var tabi ama nedir ne degildir bilmiyorum; bakacagiz...
      atmosfer guzel, cocuklar keyifli, yegenler 'bizde gelelim baliga diyor'... neticeye bakalim...
      herkese selam...

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 2 users browsing this thread. (0 members and 2 guests)